Na rynku automatyki firma Elektromatik pojawiła się w 2014r. Specjalizujemy się w prefabrykacji szaf sterowniczych w oparciu o dostarczoną dokumentację, lub na podstawie własnego projektu, stworzonego po indywidualnym ustaleniu potrzeb Klienta.

logo elektromatik

A member of the logo nestro Group

Profesjonalizm

Posiadamy profesjonalny warsztat elektryczny, w którym doświadczony zespół z najwyższą starannością i dbałością składa szafy sterownicze. W biurze projektowym, nasz zespół automatyków na podstawie otrzymanych założeń tworzy schematy elektryczne, jak i programy sterowników PLC, oraz wizualizację na panelach HMI. Głównie zajmujemy się produkcją systemów automatyki do sterowania:

• instalacjami odpylającymi w przemyśle drzewnym i papierniczym,
• układami transportującymi odpad poprodukcyjny w przemyśle drzewnym,
• centralami wentylacyjnymi, z głównym zastosowaniem w lakierniach.

Od początku działalności firmy Elektromatik wyprodukowaliśmy wiele szaf sterowniczych, od niewielkich, wiszących, po stojące, wielosegmentowe. Nasze systemy sterowania głównie rozlokowane są w Polsce, ale wiele instalacji można spotkać w całej Europie i na Bliskim Wschodzie.

W dzisiejszych czasach najcenniejszy jest czas, dlatego przedsiębiorstwa nie mogą sobie pozwolić na przestoje w produkcji. Nasze szafy sterownicze składane są z podzespołów o najwyższej jakości. Zastosowanie elementów z „górnej półki” przekłada się na wieloletnią, bezawaryjną pracę.

Mimo że firma Elektromatik jest stosunkowo krótko na rynku automatyki, to ze względu na indywidualne warunki z naszymi dostawcami jesteśmy konkurencyjni dla innych firm, pomimo stosowania podzespołów renomowanych producentów.

Co robimy ?

Specjalizujemy się w programowaniu sterowników PLC Siemens serii S7-1200, S7-1500, a przy mniejszych instalacjach stosujemy niewielki sterownik Siemens LOGO8!. Nasi młodzi, a zarazem doświadczeni programiści gotowi są zmierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami. Nie boimy się żadnych wyzwań, bo to dzięki nim zdobywa się doświadczenie. Nasze systemy automatyki, jeżeli jest taka potrzeba, wyposażone są w panele HMI. W naszych realizacjach stosujemy panele od niewielkich o przekątnej 4”, do nawet 15”. Jesteśmy zdania, że trzeba iść z duchem czasu, dlatego odchodzimy od standardowego sterowania za pomocą manualnych przycisków i przełączników na rzecz paneli HMI, a nawet dostępu do instalacji z poziomu smartfona lub tabletu. Staramy się jak najbardziej nadążać za koncepcją Industry 4.0.

Nasze schematy elektryczne tworzone są w jednym z najlepszych programów do projektowania schematów elektrycznych, którym jest EPLAN. Zastosowanie profesjonalnego środowiska projektowego znacznie ułatwia, a co za tym idzie, przyspiesza pracę nad projektowaniem.

Po wyprodukowaniu nasze szafy są starannie sprawdzane pod względem poprawności połączeń. Zamawiając u nas systemy sterowania mają Państwo pewność, że produkt będzie w pełni zgodny z tym co w schemacie elektrycznym. Każde połączenie, po ukończeniu szafy, jest sprawdzane pod kątem poprawności zamocowania. Kładziemy ogromny nacisk na jakość i estetykę wykonania.

Innowacyjność

W 2017 r. firma Elektromatik została wyróżniona w konkursie „Opolska Marka” w kategorii „PRODUKT” za „Ekoinnowacyjny system sterowania maszynami i urządzeniami wraz z wizualizacją procesu”.

zdjęcie wyróżnienia